środa, 24 maja 2017

KARTKA Z OKAZJI DNIA MATKI - DIY - DT SCRAPPASJA

Dzień Matki tuż, tuż, dlatego postanowiłam stworzyć dla Was mały kurs-inspirację na stworzenie kartki z okazji tego święta, chociaż tak naprawdę jest to dosyć uniwersalny wzór. Praca jest romantyczna i pastelowa, z kwiatami , bardzo wiosenna i optymistyczna :)

Potrzebne będą:
-tusz brązowy Distress
-tusz czarny - Stazon
-klej
-nożyczki
-kosteczki 3d lub tektura
-perełki na sznurku
-splash (ja użyłam czarnego, ale można użyć dowolnego koloru, który pasuje do pracy)


Przydadzą się też wycięte elementy:
-serwetka
-liście
-znaczek
-motylki
-ażurowy border
-maszyna do pisania


Znaczek, który należy do nowego zestawu StudioLight wycinam kilka razy z białego papieru i raz z papieru do scrapbookingu, sklejam je razem (kolorowy papier na wierzchu), przez co zyskuję element ozdobny, na tyle solidny, by można go było przykleić bez kosteczek czy tekturki.


Tworzę tło kartki - dwa prostokąty, wycięte z papieru do scrapbookingu naklejam na siebie, przedtem strzępię brzegi nożyczkami.


Doklejam papier z ozdobnym brzegiem, podklejam tekturką, ponieważ kompozycja będzie dosyć ciężka.


Również za pomocą tekturki dodaję serwetkę ażurową, tak, aby trochę wychodziła poza kartkę - lubię taki efekt, to sprawia, że praca wydaje się bardziej lekka, a my nie musimy ograniczać się do jej ram. 


Z zestawu Marianne Design wycinam maszynę do pisania, tuszuję brązowym tuszem białe elementy, a na kartce odbijam stemplem napis "With Love". Element doklejam za pomocą kostek 3d.


Pora na kompozycję z kwiatków - naklejam najpierw większe, później mniejsze różyczki, dodaję do nich liście, sznurek z perełkami, znaczek i motylki.


Na końcu dodaję kilka chlapnięć :)
GOTOWE!


A tak prezentuje się moja praca :)

Użyłam:

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz :*