czwartek, 26 listopada 2009

jak zrobic skręta;)

Ostatnio z siostrą odkryłyśmy na nowo jedną z gazet naszej mamy.Była to Martha's Stewart Living sprzed paru lat.Po bliższym zapoznaniu się z jej treścią okazało się,że jest w niej dużo niebanalnych pomysłów na świąteczne dekoracje, które można z powodzeniem wykorzystac, miedzy innymi- jak zrobic nieskomplikowanego skrętaska z kawałka papieru lub tapety (co jest chyba bardziej efektowne)?.Służyc może jako łańcuch- ponawlekany na wstążkę w dużych ilościach razem koralikami i perełkami lub oddzielnie jako pojedyńcza zawieszka- wszystko zależy od inwencji twórczej i potrzeb.
Oto sposób jak wykonac takiego skrętaska;)

Potrzebne będą: papier lub kawałek tapety,ołówek,nożyczki,klej,patyczek do szaszłyków,linijka,drucik,wstążka,koraliki.

Rysyjemy na tapecie lub papierze trójkąt,którego podstawa ma miec pare centymetrów (zależy jaką wielkośc chcemy uzyskac),natomast boki mają byc dosyc długie.
Wycinamy i smarujemy klejem,najlepiej powyżej centymetra od podstawy trójkąta na całej długości.

Nawijamy na patyczek ściśle i dokładnie-im staranniej wykonane tym lepszy efekt.
Po nawinieciu do końca i zsunięciu z patyczka powstaje coś takiego.Można robic następne i zrobic z nich łańcuch lub...

...ucinamy kawałek drucika i kawałek wstążeczki,owijamy dwa końce wstążki drutem tak aby można było nawlec koraliki i skrętaska. Mamy wtedy oryginalą zawieszkę na choinkę:)

Proste,prawda? A można z tego stworzyc wiele ciekawych rzeczy, nawet biżuterię... mam nadzieję, że już niedługo powklejam trochę ciekawych zdjęc ze skrętaskami, albo Milena coś zaproponuje. Do świąt już niedaleko, a czasu coraz mniej...

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz :*